Як захистити шкіру від урбаністичного старіння? | Derma Series - Статті
Як захистити шкіру від урбаністичного старіння?
Шкіра міського жителя завжди піддається більшому стресу – повітря мегаполісу надто забруднене викидами промислових підприємств, вихлопами численних автомобілів і іншими продуктами життєдіяльності людства. Всі ці забруднюючі чинники зменшують запаси антиоксидантів і знижують рівень кисню в клітинах, що впливає на прискорення процесів старіння.
Забруднюючі речовини (поллютанти) прийнято умовно ділити на два види: крупнодисперсні (більші ніж пори шкіри) і дрібнодисперсні (менші). Особливо небезпечні ультрадисперсні частинки в повітрі у різних хімічних сполуках (парникові гази, важкі метали та ін.), Вони в 20 разів менше розміру пор, їх розмір менше 2,5 мікрона.
Науково доведено, що саме ці забруднюючі частинки завдають шкірі найбільшої шкоди: виробляють окислювальний стрес, що призводить до руйнування природних захисних бар'єрів шкіри, і позбавляє природної здатності до детоксикації та відновлення, скорочуючи в ній запаси антиоксидантів (вітамінів Е і С). Одночасно в шкірі різко збільшується вироблення вільних радикалів, знижується надходження кисню до клітин. При нестачі кисню (гіпоксичному стресі) шкіра зневоднюється, втрачає пружність, стає схильною до утворення комедонів, стимулює вироблення шкірного сала і призводить до зниження концентрацій лінолевої кислоти в себум, що провокує запалення. Пил, змішуючись із шкірним салом, створює сприятливе середовище для розвитку патогенних мікробів. При неправильному догляді і очищенні це призводить до закупорки пор. Дослідники зафіксували схильність до дерматитів і порушення мікрофлори внаслідок зниження рівня pH. Була виявлена залежність між підвищенням кількості оксиду азоту в повітрі і появою гіперпігментації: шкіра втрачає рівний і яскравий тон, з'являються передчасні зморшки.
Також шкірі шкодять інфрачервоні промені і озон. Цей газ знаходиться в верхніх шарах атмосфери, утворюється під впливом сонячного світла, вихлопних газів і викидів заводів. Він окисляє ліпіди, руйнує колаген, виснажує природний запас антиоксидантів в шкірі. Інфрачервоне випромінювання становить 54% загальної сонячної енергії, що досягає поверхні шкіри (УФ-випромінювання становить лише 7%). До того ж ІК-світло проникає в шкіру глибше, ніж ультрафіолет, досягаючи дерми. Інфрачервоне випромінювання - одна з причин утворення вільних радикалів і ферменту, що руйнує колаген. Результат - гіперпігментація, зморшки, втрата пружності та еластичності шкіри.
Шкірні покриви міських жителів потребують глибокого і комплексного очищення шкіри від полютантів, а також в якісного антиоксидантного захисту і захисту від УФ променів.
Косметичні засоби anti-pollution підсилюють оксигенацію тканин, зменшуючи прояви гіпоксії; мають детоксикаційні властивості, абсорбуючи надлишки шкірного сала, нормалізуючи роботу сальних залоз; покращують колір, тонус і тургор тканин завдяки своїм захисним властивостям від УФ випромінювань.
Тренди косметології
DNA Day – відзначаємо разом!
Щороку 25 квітня у різних країнах світу відзначається незвичайне свято - Міжнародний День ДНК (День ДНК), на знак визнання важливості генетики і наукових досягнень, зроблених в цій галузі. Саме в цей день у 1953 році британські вчені Френсіс Крік і Джеймс Уотсон відкрили подвійну спіраль ДНК.
Подробнее
Важливо знати
5 головних питань про SPF
SPF - це сонцезахисний фактор, цифри якого вказують у скільки разів збільшується мінімальна еритемна доза при використанні даного сонцезахисного засобу. Або якщо сказати більш спрощено, цифри показують, скільки ви зможете перебувати на сонці до того, як отримаєте сонячний опік. Тому під час вибору крему необхідно враховувати далеко не цифри, а компоненти, що входять до складу.
Подробнее