Принципи і методи нормалізації роботи пілосебаційних структур
Поговоримо про принципи і методи нормалізації роботи пілосебаційних структур. Тобто сально-волосяного фолікула.
Структура сальної залози має свої особливості, пов'язані як раз з її секреторною здатністю - голокриновим типом секреції. Себоцити накопичують жирні кислоти - себум, у своїй цитоплазмі до повного набухання і розриву самої клітини. Це призводить до накопичення у вивідних протоках залози не тільки шкірного сала, але і залишків зруйнованих себоцитів.
Сальна залоза єдина у нашому організмі функціонує таким чином. Це і є чинником, що сприяє розвитку запалення частіше, ніж в інших залозах зовнішньої секреції.
У патогенезі жирної проблемної шкіри завжди полягає три процеси: надмірна секреція себуму (шкірного сала), фолікулярний гіперкератоз і розмноження анаеробної мікрофлори. Усі ці фактори рано чи пізно призводять до запалювальних змін у шкірі.
Які морфологічні елементи ми можемо бачити? Це в першу чергу не запальні відкриті і закриті комедони. І запальні папули, пустули, вузли, які уражують більш глибокі шари шкіри. Від характеру і кількості морфологічних елементів залежить клінічна форма і ступінь тяжкості акне.
Більш детально про клінічні форми акне, причини і методи лікування мова піде у наступному відео. У цьому відео поговоримо про принципи, про тактику ведення таких пацієнтів.
Треба чітко розуміти межу і розділяти зони діяльності косметолога і лікаря дерматолога. Косметолог працює тільки локально, використовуючи топічні засоби як для професійних процедур, так і для домашнього щоденного догляду за шкірою пацієнтів. Лікар дерматолог працює одразу у двох напрямках - топічно і системно, тобто призначає прийом препаратів всередину.
Якою ж повинна бути тактика косметолога? По-перше, купірувати запалення. По-друге, попереджати появу нового.
Для цього запорукою ефективності буде застосування засобів з високою концентрацією:
1) Себосупресорів: цинк, сірка, похідні вітаміну А
2) Протизапальних компонентів: екстракти рослин зеленого чаю, розмарину, ромашки, алое вера, зелена глина
3) Кератолітики: карбонові кислоти, альфа і бета гідроксікарбонові кислоти, які будуть діяти як антисептики у тому числі. Наприклад, Азелаїнова кислота, Саліцилова кислота.
Таким чином, ми впливаємо на усі 3 патогенетичні ланки жирної і проблемної шкіри: знижуємо роботу сальних залоз, зменшуємо прояв запальних реакцій і одночасно усуваємо фолікулярний гіперкератоз.
Як повинна виглядати програма корекції жирної і комбінованої шкіри?
На прикладі клінічного випадку: ми бачимо жирний блиск, запальні елементи, відкриті комедони, розширені пори, ділянки з постзапальними плямами. Такому пацієнту ми призначаємо програму з 6-8 процедур із періодичністю 1 раз на тиждень.
- Перша процедура: проведемо себорегулюючу процедуру для зниження проявів запальних реакцій шкіри. Не забуваємо, що дуже важливо не пересушити шкіру! У протоколах Derma Series цей момент враховується, ми додатково зволожуємо шкіру. Через 5-7 днів можемо приступити до другої процедури.
- Друга процедура: мигдальний пілінг - для усунення гіперкератозу, протизапального, і себорегулюючого ефекту. Наносимо пілінг на 3 хвилини. Після пілінгу слід дочекатися повного відновлення шкіри, коли припиняться усі лущення.
- Третя процедура: чистка! В середньому через 7-10 днів після пілінгу, коли запальний процес буде знижено, комедони можна буде видалити за допомогою механічної чистки і тим самим запобігти появі нових запальних елементів. В одному протоколі з чисткою обличчя можна використовувати пілінги, додатково сануючи сальні залози. Але ви повинні бути готові до фросту на ділянках, де проводилась механічна екстракція комедонів. Тому, все-таки краще розділити ці дві процедури.
- 4-5-6-а процедура у курсі: мигдальний пілінг. У кожній наступній процедурі збільшуємо час експозиції на 1 хв.
Для нормалізації роботи пілосебаційних структур треба попрацювати зі шкірою мінімум 1,5 місяці, щоб досягти повного оновлення клітин епідермісу і досягти стійкого результату.
Додатково ви можете використовувати фізіотерапію з бустерами, які містять зволожуючі і регенеруючі компоненти. Метод впливу залежить від оснащення кабінету: це може бути фонофорез, електропорація та інші способи, які посилюють мікроциркуляцію, для посилення розсмоктуючого еффекту постзапальних плям, розм'якшення рубцових змін.
Рекомендується на регулярній основі проводити протирецидивну терапію. 1 раз на місяць виконувати процедуру мигдального пілінгу для профілактики гіперкератозу. Мигдальний пілінг є всесезонним. АЛЕ, звичайно, з обов'язковим використанням сонцезахисних засобів.
Дуже важливий етап - призначення щоденного домашнього догляду.
Корекція фігури - локальна терапія проблемних зон
Основні проблеми, з якими доводиться стикатися у кабінеті косметолога - це набряклість, целюліт, локальні і тотальні зайві жирові відкладення. Derma Series пропонує для їх вирішення три ефективних протоколи корекції фігури. У даному відео поговоримо про целюліт.
Детальніше